Vpn Nedir? Tamemen gizlilik sağlar mı?

İviit gelelim en çok tartışılan konulardan birine.VPN(vipien) 🙂 Ülkemizde sosyal medya sansürlerinden dolayı ve tib yiyen sitelere erişmek için kullanıyoruz genelde bu yazılımları.Bir de deface kasan leymırcanlarımız var tabiki 3> Vpn’ler kısaca karşımızdaki sunucuyu bir nebzede olsa yanıltmamızı sağlar diyebilirim.

Sunucumda bulunan sitelerin birinde oluşan sql açığından dolayı shell sokmuş akıllının biri! Üstüne index de basmamışlar mı? Zenmate kullanmış akıllılar..

VPN’ler sizleri hiç bir şekilde korumaz sadece karşınızdaki sunucuyu veya kişiyi biraz yanıltmanızı sağlar.Atıyorum adli bir  vakaya karıştınız ,vpn hizmetini aldığınız firma kendisini yakmamak amacıyla hemen kişisel bilgilerinizi paylaşır.Ahanda burada babayı yersiniz.

Yaptığınız işlemler yılllarca veri merkezlerinde tutulur…

Hadi bunları geçtim webrtc var? O ney diyenler araştırabilir.İp adresini şak diye buluverirler vallahi..

Bir de webrtc block eklentileri var onlar ne ayak diyeceksiniz.Uğraşlar sonucu elde edilebiliyor ,ufak bi ananomlik sağlar.

Ben illaki gizlenicem diyorsanız heme rusya veya urayna lok. bi sunucu ayarlıyorsunuz ya ada alaman lokasyon.Kendi bilgilerini kullanmayıp ,sanal kart ile alırsanız daha iyi olacaktır.Sonra taktik maktik yok bam bam bam!